Skip to content

Yemekte Ne Var? – Android Uygulaması

Merhabalar,

Uzun zamandır kafamda olan fakat yoğunluktan ve okulun çıkardığı engellerden dolayı (yemek listesinin bulunduğu sitenin dışardan http isteklerine kapalı olması gibi) bitiremediğim yemekhane uygulamamı sonunda bitirdim.

Uygulama, açılışta o günün yemeğini gösteriyor. O ayın hangi gününü görmek istediğinizi yazarak o güne ait öğle yemeği menüsüne ulaşabiliyorsunuz. Üstelik ay başında bir kez listeyi indirdikten sonra ay boyunca internete bağlanmadan kullanabiliyorsunuz. Liste güncellendiğinde yeni listeyi indirmeniz için sizi uyarıyor. Uygulama henüz beta aşamasında diyebilirim, bu yüzden geri bildirimleriniz benim için önemli.

Bu kadar güzel şeyden bahsettikten sonra bir kötü haber, maalesef uygulama şu an için android markette yer alamıyor. Çünkü Google benden 50 TL’ye yakın bir para istedi. Sadece benden değil tabi tüm geliştiricilerden kayıt anında isteniyor. Spam uygulamaları engellemek içinmiş, şunu 10 TL falan yapsanız olmuyor sanki.

Neyse, yarın öbür gün bu iş için ayıracak param olduğu zaman markette de yayınlarım, hem bu süreçte uygulamayı da geliştiririm.

Uygulamayı buradan indirdikten sonra, telefonunuzun hafıza kartına yükleyin. HTC kullanıcıları direkt olarak HTC Sync ile de yüklemeyi gerçekleştirebilirler.

HTC kullanıcısı değilseniz, hafıza kartına attığınız uygulamayı ASTRO File Manager yardımıyla kurmanız gerekecek. Bu uygulamayı markette bulabilirsiniz oldukça kullanışlıdır. ASTRO File Manager’ın arayüzünden EgeYemekhane.apk dosyasını bulduktan sonra üstüne dokunarak App Manager’ı seçmeniz gerekiyor. Ardından da Install diyerek uygulamayı yükleyebilirsiniz.

Kurulumda veya kullanımda sorunlarınız olursa bildirmekten çekinmeyin. Bu yazının altına yorum olarak yazabilirsiniz. Afiyet olsun.

Published inAndroidJava

One Comment

  1. mutlu ertaş mutlu ertaş

    General Mobile Ultimata Slim’e hemen indireceğim, seni sebiyorum android seni seviyorum General Mobile :))

Leave a Reply