Skip to content

Ortalama Hesaplama v2

Geçen yıl yazdığım basit ama işlevsel bir ortalama hesaplama programı. Dersleri bir .txt dosyasına Ders Adı|Ects Kredisi|Yarıyılı formatında kaydediyorsunuz. Daha sonra da programı açıp her derse ait notunuzu girip ortalamanızı hesaplayabiliyorsunuz. Finallerin okunduğu süreçte programı biraz daha geliştirmeyi planlıyorum, örneğin Ege Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği için derslerin otomatik olarak web sitesinden çekilmesi gibi birkaç düzenleme yapma düşüncem var. Şimdilik bu haliyle de iş görüyor.

Hali hazırda gelen dersler.txt dosyasında bilgisayar mühendisliğinin ilk 5 dönem dersleri ects kredileriyle birlikte mevcut. Gerekli düzenlemeleri yapabilirsiniz kendinize göre. Ders bilgilerini buradan aldım.

Hesapladığınız not ortalamalarını kaydedip daha sonra tekrar kullanabilirsiniz.

Programın uygulama dosyasını buradan indirebilirsiniz. İlerleyen günlerde kaynak kodunu da paylaşacağım bulabilirsem ehehe…

Görüş ve önerilerinizi belirtmekten çekinmeyin.

Güncelleme: 2011-2012 3. sınıf derslerinin tamamını içeren dosyayı buradan indirebilirsiniz. Aldığınız derslerden listede olmayan varsa yukarıda bahsedilen formatta kendiniz de kolayca ekleyebilirsiniz.

Published in.NETC#

Be First to Comment

Leave a Reply